Yvonne Beelen
Yvonne Beelen is fotograaf, conceptontwerper en theatermaker. Met haar performance groep Ytopia maakt ze interactieve slaapvoorstellingen, site-specific performances en mobile installaties. Daarnaast geniet ze internationale bekendheid met haar werk over “het meest vrouwelijke lichaamsdeel” waarmee ze exposeerde o.a. in Frankrijk, Estland en Japan.
Bima Engels
De abstracte ruimte in
De droom om een universum te schilderen vormt het uitgangspunt van mijn kunstenaarschap. Dit ambitieuze geven werk ik uit op enorme , abstracte doeken , die veel meer als alleen de grandeur en de schoonheid van zo’n gigantische ruimte weerspiegelen . Ook de wreedheid en het overleven van de natuur in zo’n ruimte is een belangrijk element voor mij.
Het leren begrijpen en het in kaart brengen van een universum is een instinctief proces , wat eigenlijk pas de laatste drie jaar steeds meer vorm begint te krijgen. Mede door een residentie van 3 maanden in New York ( NARS Foundation ) kwam ik tot de conclusie dat dynamica een cruciale rol speelt voor het begrijpen van een universum. Het abstracte beeld dat uiteindelijk ontstaat moet dus niet alleen een oneindige ruimte weerspiegelen , maar ook een dynamisch karakter in zich bevatten. Een schilderkundige uitdaging die ik steeds beter in de vingers begin te krijgen.
Ook het laten samenvallen van donkere en liefelijke elementen op het abstracte doek versterkt de stille intensiteit van het schilderij. Het abstracte schilderen vormt een ideaal medium hiervoor. Belangrijke bronnen van inspiratie zijn voor mij de Oosterse & Westerse schilderkunst , astronomie en Friedrich Nietzsche .
Bima Engels ( 1982 , Rotterdam )
2007 afgestudeerd van de KABK , Den Haag
Woont en werkt in Rotterdam
Douwe Halbertsma
Douwe Halbertsma (1980) is een kunstenaar die woont en werkt in Rotterdam.
Hij maakt sculpturen en werkt in de openbare ruimte. Als beeldhouwer kijkt Douwe met een frisse blik naar de traditie, maar refereert net zo makkelijk aan strip- en andere beeldcultuur. Zijn fascinatie voor de formele mogelijkheden en beperkingen van het medium gaat altijd gepaard met een relativerende humor die zijn beelden lucht geeft. Zo blijft het spel met de fundamentele begrippen van de beeldhouwkunst, zoals de spanning tussen de aan- en afwezigheid van ruimte, aan- en afwezigheid van massa geen abstract begrip. Maar krijgt het altijd een gevolg in de betekenis van zijn beelden. Sinds zijn afstuderen in 2003 aan de afdeling ‘Vrije Kunst’ van de Hogeschool vd Kunsten Arnhem exposeert Douwe landelijk op plekken zoals; Stroom (Den Haag), Reinier van Ewijk Projects (Amsterdam) en Grote Kerk (Den Haag). Ook heeft hij diverse opdrachten gerealiseerd, zowel in de publieke ruimte als voor particuliere opdrachtgevers.